Długo dojrzewałam do tego, aby przyznać się przed samą sobą, jakie emocje towarzyszą mi podczas starań o dziecko. Na początku nie zdawałam sobie sprawy jakie obciążenie psychiczne może to przynieść. A jednak… Mijał miesiąc po miesiącu bez żadnego sukcesu. W środku mnie kumulowało się rozczarowanie, smutek, żal. Miesiąc w miesiąc to samo.

Jako silna, niezależna kobieta, w bądź co bądź męskim zawodzie, nie pokazywałam tych emocji na zewnątrz (a przynajmniej tak mi się wydawało). Bliscy znajomi zachodzili w ciąże, a ja żyłam nadzieją, a może nawet niejednokrotnie pewnością, że zaraz nam także się uda. Życie pokazywało jednak inaczej.

Minęło sporo czasu zanim spojrzałam w lustro i zapytałam szczerze: „Co ja tak naprawdę czuję?”. To był przełomowy moment. Przyznałam się, że są momenty, w których wypełniają mnie te wszystkie „niedopowiednie” emocje jak rozczarowanie, smutek, a może nawet zazdrość. To nie był czas na wewnętrznego krytyka, to był czas, aby w końcu okazać sobie zrozumienie. Zacząć być dla siebie najlepszą przyjaciółką.

Kochane nie wstydźmy się płakać. Łzy są bardzo oczyszczające, dają ujście emocjom i uwalniają spięcie z ciała. Wrażliwość to piękna kobieca cecha, a smutek podczas starań o dziecko jest normalną emocją, która towarzyszy wielu z nas.

Nie bójmy się emocji, które czasami przez społeczeństwo oceniane są jako „złe” lub „niestosowne”. Nie ma dobrych i złych emocji. To jak się czujesz jest dla Ciebie drogowskazem. Informacją co się dzieje i na co należy zwrócić uwagę. Może potrzebujesz więcej radości i luzu w swoim życiu? Pozwól sobie na to <3

Uściski,

Niezapominajka

2 thoughts on “Emocje – Co ja tak naprawdę czuję?

  1. Psychika ludzka jest jak wulkan, Kiedy lawa nie ma ujścia to wulkan wybucha i pierdut!
    Można różnie okazywać emocje – złościć się, pisać o nich, przeklinać, uprawiać sport, płakać….
    Najważniejsze żeby nie tłumić ich w sobie:)
    Wszystko bowiem zaczyna się od naszej głowy. Jak jest czysta to od razu inaczej spoglądamy na świat:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *